1426/80
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Efterårsdag i en skov, antagelig i Tyskland. Sign. Viggo Pedersen 1875. Olie på lærred. 32×43.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 23. juni 2014
Vurdering
Hammerslag