2010/720
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Orient P2”. Et par pendler med skærme af kobber og top af palisander. Udført og mærket hos Lightyears. H. 37. Diam. 34. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
26 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||