Foto endnu ikke klar
891/1655
Keith Haring (f. Kunztown, Pennsylvania 1958, d. New York 1990)
“From the story of Red and Blue”. Sign. i trykket K. Haring 90; certificeret med stempel på bagsiden fra The Keith Haring Estate, signeret Julia Gruen, Edition # 54/90 - XIII. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 55×41,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag