845/951
Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“Retour á la Ville”. Sign. P. Wemaëre 72. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 81×100.
Udstillet: Galerie Moderne, Silkeborg, 1972, nr. 33
Moderne malerier og skulpturer, 3. december 2013
Vurdering
Hammerslag