1348/18
Italiensk sybord af sortmalet træ, rigt prydet med indlægninger af ben, opklappeligt låg med spejl. 19. årh.s slutning. H. 74. L. 62. B. 42.
Sprosse knækket. Sprosser reparerede. Revner i træet. Afskalninger. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 25. november 2013
Vurdering
Hammerslag