869/974
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“The gaiety bird”. Sign. CHP 1978, Skyros; sign. med titel og årstal på bagsiden. Akvarel og gouache på japanpapir monteret på plade. Bladstørrelse 56×77.
Cobra, 6. december 2016
Vurdering
Hammerslag