838/16
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Skovserkoner sælger fisk på Gl. Strand i København. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 58×74.
Malerier og tegninger, 26. februar 2013
Vurdering
Hammerslag