Foto endnu ikke klar
1514/1659
Engelsk humoristisk natpotte af fajance, dekoreret i farver, udvendig med tekst, indvendig med figur samt modelleret med tudse. 19. årh. H. 15 cm. Diam. 21 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 2. april 2015
Vurdering
Hammerslag