Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Armstol af Rio-palisander, sæde betrukket med lyst mønstret møbelstof. Model 62. Designet 1962. Udført og mærket hos J. L. Møller, Højbjerg.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Effekter der er lavet af riopalisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Moderne kunst og design, 21. april 2015
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||