1704/​1578

Stort kaminur af bronceret zink, urhus med siddende vinbonde, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 70. B. 47. D. 22.

En viser mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Skive slidt. Pendul medfølger.

Varia, 26. januar 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK