1417/1590
IWC lommeur af 14 kt. guld, hvid skive med arabertal og små sekunder, værk signeret IWC Probus Scafusia, serienr. 667380, caliber H6, støvkapsel af metal, bagkapsel signeret IWC Probus Scafusia, kapsler nummererede 782788. 1915–1924. Vægt ialt 92 gr. Kassediam. 53 mm.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Graveret med indskrift på støvkapsel.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud