Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)
Dansk sommerlandskab ved en å. Sign. A. Schovelin. Olie på lærred. 88×122.
Lærredet er dubleret. Behov for rensning. Større krakeleringer. Lille hul/afskalning i lærred. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 23. marts 2015
12 bud