2010/731
Louis Poulsen design
“Badminton”. Fem pendler med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. 1950–60'erne. H. 25. Diam. 40. (5)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|