1505/822
Gunnel Nyman (f. 1909, d. 1948)
Vase af klart og ravfarvet glas blæst med luftbobler. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi, Notsjö. H. 11,5.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
13 bud