1418/1526
Vase af krakeléporcelæn dekoreret i guld og orange med Københavns Rådshus og Københavns byvåben, Royal Copenhagen. H. 29 cm.
Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII til i dag.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Låg mangler.
Varia, 1. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud