1301/652
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Figurkompositon. Sign. monogram. Tusch og vandfarve på papir. 16×12.
Proveniens: Hidrørende fra kunstnerens søn.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 1. januar 2013
Vurdering
Hammerslag