1502/​1549

Østrigsk lygteur med spilleværk af forgyldt og forsølvet træ med felter af spejl og glas, værk med heltimeslag og valse spillende en melodi, senere bagside af glas. 18. årh.s slutning. H. 55. B. 35. D. 26.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 8. januar 2015

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

9.500 DKK

9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK