1344/261
Vitrineskab af forgyldt træ prydet med udskæringer i form af ranker, rosetter og sløjfe. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 163. B. 71. D. 40.
Brugsslitage. Enklete afslag på forgyldning og ornamentik. Lås fungerer ikke men dør åben.
Ældre malerier og møbler, 28. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud