1323/1676
Chokoladekande af sølv, drevet med bladværk og ansigt, hank af lyst træ. Uidentificeret mester. Belgien, 19. årh. Vægt ca. 555 gr. H. 22.
Mindre ridser og mærker. Revner i håndtag.
Varia, 6. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
20 bud