1411/583
Carl Frederik Reuterswärd (f. Stockholm 1934)
“Perspective Japonaise no. 347”. Sign. Carl reuterswärd. Akvarel på papir. Bladstørrelse 39×52.
Papiret er gulnet og krøller let. Håndteringsmærker. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 11. marts 2014
Vurdering
Hammerslag