1505/1753
Et par lampetter af forgyldt bronze, hver med to lysarme, kæmninger og bladværk. Louis XV form. 20. årh. H. 63. B. 31. (2)
Brugsslitage. Plastfatninger med slitage. Monteret til el med fatninger af plast, huller i lysholder og drypskål.
Varia, 29. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud