1413/1237
Smykkesamling bestående af ring af forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebet rubin og klare sten, to ringe af 14 kt. guld prydet med henholdsvis kulturperle og blå sten, fem par forgyldte øreringe med henholdsvis agat, ferskvandsperler, rosenquartz, klare sten og malakit samt smaragdvedhæng i lædersnor prydet med agat. Str. 52, 55, 56, Æske og certifikat på rubinring medfølger samt æske til guldringe. (17)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 26. marts 2014
Vurdering
Hammerslag