1338/1575
Fransk skål og fad dekoreret i farver med transfer dekorationer og guld med forgyldte metalornamenter, faux Sevres mærker. Ca. 1900. Diam. 22/36 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 19. september 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud