1508/232
AFHENTES PRIMO JULI. PEB -- Prismekrone med stel af metal, otte lysarme, behængt med prismer. Monteret til el. 20. årh.s begyndelse. H. 68. Diam. 70.
Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 16. februar 2015
Vurdering
Hammerslag