1435/131
Adolph Larsen (f. København 1856, d. Svejbæk 1942)
Landskab ved aftentide med en sø. Sign. Adolph Larsen 1941. Olie på lærred. 79×105.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 25. august 2014
Vurdering
Hammerslag