1409/198
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Parti fra en italiensk bugt med større fiskebåd. Sign. Chr. Blache 73. Olie på lærred monteret på malepap. 19,5×35.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 24. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud