1340/589
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Parti fra Bornholm. Sign. Olaf Rude 28–9-46. Akvarel på papir. Lysmål 38×47.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 1. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag