1336/25
Niels Emil Holm (f. Aarhus 1823, d. København 1863)
Italiensk landskab med villaer. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 31×48.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 2. september 2013
Vurdering
Hammerslag