1506/2
Dansk Louis XVI dragkiste af hvidmalet og delvist forgyldt træ. Ca. 1800. H. 122. B. 130. D. 66.
Senere bemaling og forgyldning. Afskalninger og krakeleringer. Beskadiget liste nederst (se foto). Løse greb medfølger.
Ældre malerier og møbler, 2. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
13 bud