1424/1641
Hollandsk vase og fad af fajance, begge dekorerede med blomster og bladværk. 18.-19. årh. Vase H. 22. Fad Diam. 35. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Vase med enkelte mindre afslag i glasur. Fadet kraftigt restaureret.
Varia, 12. juni 2014
Vurdering
Hammerslag