1427/1589
Fire dækketallerkener af sølv, svejfet ligeknækket fane. 20. årh. Vægt 2121 gr. Diam. 28 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker, mindre buler.
Varia, 3. juli 2014
Vurdering
Hammerslag
24 bud