1414/15
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Skibe på havet en stille sommerdag. Sign. C.L. 89. Olie på papir monteret på plade. 25×35.
Minimal afskalning i venstre, nederste hjørne. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 31. marts 2014
Vurdering
Hammerslag