1416/1725
Fransk kamingarniture af forgyldt bronze, bestående af et par kandelabre og et kamniur. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 40. B. 31. D. 17. (3)
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Lysarm løs på den ene kandelaber.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag
18 bud