1520/301
Emilie Mundt (f. Sorø 1849, d. Frederiksberg 1922)
Opstilling med pelargonie. Sign. E.M. 16. Olie på lærred. 56×33.
Flere mindre huller i lærredet. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 11. maj 2015
Vurdering
Hammerslag