1318/108
Hollandsk vitrineskab af mahogni, indlagt med blomster og bladværk af lyst træ. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 215. B. 98. D. 60.
Restaureret. Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nøgle medfølger. En lås mangler.
Ældre malerier og møbler, 29. april 2013
Vurdering
Hammerslag
50 bud