1324/1619
Kaminur af porcelæn dekoreret med guld og i farver med blomster, urskive af hvid emalje med romertal samt stand af træ med glasklokke. 19. årh. H. 36 cm.
Pendul. Nøgle. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Glasklokke defekt. Krakeleringer på skiven.
Varia, 13. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
29 bud