1212/1096
Jens Thielsen Locher (f. Flensborg 1825, d. København 1869)
Skonnerten “Maren Johanne” på Københavns Rhed. Sign. J. T. Locher 1856 og betegnet “ført af Capt. J. E. Bistrup”. Olie på lærred. 53×73.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier, 21. marts 2012
Vurdering
Hammerslag