1438/84
Thorvald Niss (f. Assens 1842, d. Frederiksberg 1905)
Efterårsdag ved en skovsø. Sign. monogram 1881. Olie på lærred monteret på lærred. 43×33.
Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 15. september 2014
Vurdering
Hammerslag
24 bud