1710/​248

Et par prismelampetter af forgyldt bronze, hver med tre lysarme og bundplader af blåt glas. Empire form, 20. årh. H. 15. B. 30. D. 34.

Ældre malerier og møbler, 6. marts 2017

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK