2419/365
Strødåse af sølv. 20. årh. Samt svensk kande og marmeladeskål af sølv med ikke-samhørende marmaladeske. 1898 og 1924. Vægt i alt ca. 450 g. H. 14–16,6. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag