1416/1682
Samson fad af porcelæn, dekoreret i farver og guld med fransk våbenskjold (la France Moderne 1515–1589) og blomster. 19. årh. Diam. 40.
Restaureret ved våbenskjold.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag