854/52
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør med kunstnerens hustru siddende ved et taffelklaver, Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 75×72.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Malerier, 24. februar 2015
Vurdering
Hammerslag