1704/58
Carl Buntzen (f. København 1835, d. Hellebæk 1901)
Parti fra Øresund med udsigt mod Kronborg. Sign. C. Buntzen 1876. Olie på papir monteret på lærred. 25×37.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag