1246/170
Sign. Kayseri medaljontæppe, prydet med blomster og bladværk på turkisblå bund. Tyrkiet. 20. årh.s anden halvdel. 290×197.
Pletvis hårdt slidt. Slidte kanter. Slidte frynser. Plettet. Let farveudløb.
Ældre malerier og antikviteter, 12. november 2012
Vurdering
Hammerslag