1342/840
Aksel Kjersgaard (f. 1925, d. 2018, Møbelsnedker)
Et par rektangulære spejle med rammer af hhv. teak og eg. Udført, ene stemplet hos snedkermester Aksel Kjersgaard, Odder. H. 151. B. 57. og H. 90. B. 45. (2)
Let patina, herunder mindre ridser.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud