1319/1013
Georg Jensen (d. 1935)
Tre brocher og vedhæng af sterlingsølv, forgyldt sølv og jern. Dess. nr. 217 B, 100 C, 250 og 5003. Georg Jensen efter 1945. (4)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 8. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud