1439/​1714

Fransk kamniur af forgyldt bronze, sider med paneler af porcelæn dekoreret blåt og hvidt. Værk sign. G. Philippe. Paris, 19. årh.s slutning. H. 35. B. 21. D. 13

Pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Varia, 25. september 2014

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK