1422/1560
Hollandsk flisebillede af fajance dekoreret i underglasur blå med hest. Delft 18. årh. 26×26 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på en flise, udfyldt.
Varia, 29. maj 2014
Vurdering
Hammerslag