1422/​1560

Hollandsk flisebillede af fajance dekoreret i underglasur blå med hest. Delft 18. årh. 26×26 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på en flise, udfyldt.

Varia, 29. maj 2014

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
1.500 DKK