2417/398
Svensk skrivebord af sortmalet træ, front med fem skuffer. Rokoko form, 20. årh.s begyndelse. H. 75. B. 140. D. 71.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. senere bemalet.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag