1419/1550
Opsats med imari tallerken af porcelæn, dekoreret i farver med blomster og bladværk, montering af forgyldt bronze, støbt med vindrueranker. Samson. Frankrig 19. årh. H. 28 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Montering på rand er løs.
Varia, 8. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
26 bud